Mportalik - Forum Na Każdy Temat

Wszyscy, wszystkim, o wszystkim


  • Index
  •  » Dojrzewanie
  •  » Jaki jest wasz stosunek do religii, kościoła i Boga?

#1 2010-12-30 17:29:26

alanosik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 13
Punktów :   

Jaki jest wasz stosunek do religii, kościoła i Boga?

W co wierzycie ?
Uczestniczycie w spotkaniach w kościele, synagodze, meczecie itp. ?
Co wam to daje ?
Jeśli nie to dlaczego ? Nie potrzebujecie tego, zraziliście się do tego rodzaju instytucji czy może poprostu wam sie nie chce?

Offline

 

#2 2010-12-31 11:46:19

caessa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-26
Posty: 21
Punktów :   

Re: Jaki jest wasz stosunek do religii, kościoła i Boga?

Nie wierzę. Jestem skrajna ateistką. Do większości rzeczy podchodzę rozumowo i niesamowicie irytują mnie teksty w stylu "Bóg tak chciał".
Odwiedzam kościół na ślubach i pogrzebach, ale stoję sobie i nie uczestniczę w całym śpiewanie, klękaniu, nie robię znaku krzyża. Ot tak, obserwuję ceremonię.
Wcześniej zraziłam się do instytucji Kościoła. Aczkolwiek teraz wiem, że jedno z drugim nie ma za dużo wspólnego bo ja po prostu nie wierzę w istnienie jakiejś siły wyższej, nieba i innych tego typu.

Offline

 

#3 2010-12-31 18:22:09

Alearan

Noble

4606481
Skąd: hen daleko
Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 12
Punktów :   

Re: Jaki jest wasz stosunek do religii, kościoła i Boga?

Ostatni raz w kościele z własnej woli byłem...

Chyba nie było takiej sytuacji.
Jak byłem mały to chodziłem bo musiałem. Dlatego też miałem pierwszą komunię.
Później chodziłem na zajęcia do bierzmowania, bo musiałem (wpisy w durną książeczkę) i wszyscy chodzili. Na szczęście poszedłem po rozum do głowy i bierzmowania nie mam. A książeczkę wyrzuciłem, uprzednio rwąc ją na strzępy po nieudanym podrobieniu podpisu.
Od tego czasu byłem dwa razy chyba. Na dwóch pogrzebach, ale tylko dlatego, że to bliska rodzina i wypadało.

Co do boga - kiedyś deklarowałem ateizm. Teraz się nad tym nie zastanawiam. Nie wykluczam, ale i nie wyznaję.
Jeśli nie ma to nie będzie to dla mnie zaskoczeniem.
Jeśli jest, to na pewno nie w takiej formie jak uważają chrześcijanie czy jakiekolwiek inne religie. Podejrzewam, że bliżej mu do jakiegoś władcy marionetek z cyniczno-sadystycznym uśmiechem na szkaradnej gębie. ;]


Man with both roots and wings.

Offline

 

#4 2011-01-04 22:25:03

 Gabi

Master of disaster

24135897
Call me!
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 25

Re: Jaki jest wasz stosunek do religii, kościoła i Boga?

Wierzę w siebie i jeszcze trochę w innych ludzi. No i w darwinizm Jeszcze nie zdarzyło się nic, co by mnie przekonało do zmiany poglądów, na łożu śmierci też najprawdopodobniej nie "ulęknę się Pana". Nic się nie zmieniło od ponad 7 lat, nadal nie wierzę w rzeczy nadprzyrodzone (nad przyrodą, jeśli by do przyrody zaliczać także kosmos, nic nie ma) i najprawdopodobniej się nie zmieni. Dla tych, którzy wierzą w cuda itd. faktycznie to istnieje, a ja mam wątpliwości na temat tego, czy Jezusowi na pewno chodziło o taką wspólnotę jaką mamy dzisiaj, chrześcijaństwo podzielone na różne nurty, Kościoły, skorumpowaną i łasą na dzieci, ziemię, pieniądze. Nie namawiam nikogo do niczego, staram się tylko zbijać to, co dla mnie nielogiczne i nieracjonalne, a cała wiara taka jest. Analogicznie można by uwierzyć dzisiaj człowiekowi, który widzi na niebie zielone słonie, i twierdzi że to znak od Boga - a przecież jest to równie racjonalne jak rozstępowanie się morza na boki przed Mojżeszem, czy przemiana wody w wino. Różnica polega tylko na tym, że dzisiaj uznalibyśmy człowieka,który głosi prawdę o słoniach za chorego psychicznie. A 2000 lat temu był on Prorokiem.
Bierzmowanie mam, bo rodzice mnie zmusili. Ale podczas kolędy nie ma mnie w domu od wieków.


"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki."

Mark Twain

Offline

 

#5 2011-01-13 15:13:14

 Miyako

Sprzątacz

1879447
Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 31
Punktów :   

Re: Jaki jest wasz stosunek do religii, kościoła i Boga?

Gabi napisał:

Bierzmowanie mam, bo rodzice mnie zmusili. Ale podczas kolędy nie ma mnie w domu od wieków.

Lubię to. Moją siostrę wysyła się na religię, do komunii itd, a następnie ojciec jej mówi, że nie ma nieba i piekła.
Po cholerę mącić dziecku w głowie jak już zdecydowali się na wychowanie w wierze katolickiej? -.-

Offline

 

#6 2011-01-13 17:59:43

caessa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-26
Posty: 21
Punktów :   

Re: Jaki jest wasz stosunek do religii, kościoła i Boga?

Gabi napisał:

Bierzmowanie mam, bo rodzice mnie zmusili. Ale podczas kolędy nie ma mnie w domu od wieków.

To ja mam tak samo. Chociaż moi nigdy mnie nie zmuszali, tak jakoś poddałam się otoczeniu jeszcze w tedy.
Za to na studiach w każdym moim mieszkaniu to ja trafiałam na takiego małego zlęknionego ministranta: "przyjmie pani kolędę?"

Offline

 
  • Index
  •  » Dojrzewanie
  •  » Jaki jest wasz stosunek do religii, kościoła i Boga?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.najlepsze-pokemony.pun.pl www.jrock.pun.pl www.badboys95.pun.pl www.maxi-bit.pun.pl www.genelia-d-souza.pun.pl